ZÁKLADNÍ INFORMACE

Jitka Krausová

Mgr.Marie Stieberová

Registrační údaje

Kolpingova rodina Praha 8 je registrována jako pobočný spolek národního svazu Kolpingova díla ČR (hlavní spolek)

Kolpingova rodina Praha 8 má právní subjektivitu, je tudíž nositelem vlastních práv i závazků.

Spisová značka: L 19041 vedená u Krajského soudu v Brně

IČO: 49367404 | DIČ: CZ49367404

Sídlo Kolpingovy rodiny Praha 8

Bohnická 3/32, 181 00 Praha 8

Poslání organizace

Kolpingova rodina, stejně jako celé Kolpingovo dílo, jehož je součástí, chce přispívat svou činností k obecnému blahu. Ve svých projektech se snaží uplatňovat základní principy  Sociální nauky katolické církve, kterými jsou:
- ochrana důstojnosti člověka
- solidarita s potřebnými
- subsidiarita (co můžeš udělat sám, nepřesouvej na vyšší orgány)
- veřejné (obecné) blaho
- trvalá udržitelnost

Kolpingova rodina Praha 8  naplňuje  toto poslání  především  službou ohrožené rodině.

Postoje,  úkoly, cíle a prostředky

Manželství a rodina

Postoj:
Rodina má největší vliv na osobní rozvoj člověka a celé společnosti.

Úkol:
Prosazovat důstojné postavení rodiny ve společnosti a její ochranu prostřednictvím zákonných, politických a sociálních opatření.

Cíl:
Posílení základních funkcí ohrožených rodin, kterým spolek poskytuje sociální služby.

Prostředky:
Poskytované sociální služby. Společenská angažovanost členů.

Práce a povolání

Postoj:
Práce není jen nezbytností pro zajištění obživy, nýbrž i šancí k seberealizaci a službou společnosti.

Úkoly:
Prosazovat důstojné postavení člověka v pracovním procesu a poctivou odměnu za vykonanou práci.

Cíl:
Zvýšení kvalifikace rodičů s neukončeným vzděláním a posílení jejich šancí na uplatnění na trhu práce. Celoživotní vzdělávání členů.

Prostředky:
Kvalifikační a rekvalifikační nabídky uživatelům soc.služeb (kurzy, besedy, přednášky). Vzdělávací opatření českého i mezinárodního Kolpingova díla (semináře, přednášky, stáže).

Společnost a stát

Postoj:
Každý člověk má právo na uznání a ochranu svých základních lidských práv a svobod.

Úkoly:
Podporovat aktivní účast členů i uživatelů služeb na demokratickém spoluutváření společnosti.

Cíl:
Vytvoření základního povědomí u členů a uživatelů služeb o principech demokratického fungování společnosti a o základních právech a povinnostech občanů a rodičů

Prostředky:
Vzdělávací opatření českého i mezinárodního Kolpingova díla (semináře, přednášky, stáže). Sociálně-právní poradenství jako součást sociálních služeb.

Česko-německé partnerské setkání

Česko-německé setkání Kolpingových rodin Dresden-Meissen a Praha, spojené s bohoslužbou na hoře Töpfer u Oybinu pod Evropským křížem sjednocení, se uskutečnilo v červenci 2024 opět za...více článek ze dne: 23.08.2024 | Kolpingovo dílo, Kolpingova rodina

Poděkování Nadaci Terezy Maxové dětem

Nadace Terezy Maxové dětem přispěla na rekreační pobyt pro klientky azylového domu a jejich děti....více článek ze dne: 30.07.2024 | Kolpingův dům