Kolpingova rodina Praha 8 - nezisková organizace - je kolektivním členem Kolpingova díla ČR a Mezinárodního Kolpingova díla - katolického sociálního svazu. Svou činností usiluje o naplnění odkazu zakladatele Adolfa Kolpinga:

"Bolesti doby vám ukážou, co máte dělat"

Příběh naší klientky

18.04.2023 15:36 | Alena Racková
Paní D., maminka dvou malých dětí, je příkladem člověka, který se nevzdává. Zde je její příběh.
 

D. nastupuje do azylového domu na konci léta se dvěma dcerkami v předškolním věku. D. pobírá rodičovský příspěvek, otec dětí platí výživné, ale tyto příjmy nestačí na zajištění stabilního bydlení a na splátku dluhů.

Ihned po nástupu si D. s pomocí sociální pracovnice stanoví své cíle: splatit dluhy, získat práci a stálé bydlení. Nebude to lehké, nárok na rodičovský příspěvek skončí během pár měsíců, pro mladší dceru není místo ve školce.

D. v azylovém domě absolvuje kurzy finanční gramotnosti, práce na počítači a vaření. S asistencí sociální pracovnice se učí, jak podpořit rozvoj svých dětí, aby zvládly nástup do školy a školky.

Najde si dočasnou brigádu. Díky přivýdělku a díky potravinové pomoci, kterou v azylovém domě dostává, se jí podaří našetřit sedm tisíc korun. Po ukončení rodičovské dovolené si zajišťuje sociální dávky, jejich výplata je ale opožděná o několik týdnů.

 

Vzhledem k našetřeným penězům, pokrokům v péči o děti a v hospodaření s financemi je po půl roce pobytu v azylovém domě D. nabídnuto bydlení v tréninkovém bytě, který má Kolpingova rodina v nájmu od městské části. D. se do bytu nastěhuje a s podporou sociální pracovnice si zvyká na samostatné bydlení. Zároveň intenzivně hledá zaměstnání, zanedlouho se jí podaří získat místo ve státní správě. Může nastoupit už v červnu, ale nemá, kdo by se přes prázdniny staral o její dcerky. D. se podaří dohodnout s jinými klientkami azylového domu, že jí budou děti střídavě hlídat.

 

Po nástupu do zaměstnání D. vstává v pět hodin ráno, aby před nástupem do práce odvedla dcery na hlídání, a večer po práci si je vyzvedává. Je to velmi náročné, ale zvyká si. Má šanci získat služební poměr, čeká jí úřednická zkouška. Na konci léta je D. unavená, ale má radost, že vše zvládá. S pomocí rodiny se jí podaří splatit staré dluhy. Děti nastupují v září do školy a školky, D. se navyšují výdaje o platby za obědy pro děti, vybavení a pomůcky do školy. 

Rok po nástupu do azylového domu má D. práci, dočasné bydlení, nemá dluhy a těší se, že časem získá stálé bydlení.

Což se také za dalších 6 měsíců podaří.

 

Věříme, že každý člověk v nesnázích by měl dostat šanci a že naše služby mají smysl.

Děkujeme všem dárcům a příznivcům, díky nimž mohou začínat znovu další a další klientky Kolpingova domu.  

 
Zpět na výpis novinek
logo

AKTUALITY:

Podpora Skils - nadačního fondu

Skils - nadační fond dlouhodobě podporuje činnost Kolpingova domu....více článek ze dne: 15.04.2024 | Kolpingův dům

Děkujeme Nadaci člověk člověku

Nadace člověk člověku podporuje klientky Kolpingova domu i v roce 2024....více článek ze dne: 08.04.2024 | Kolpingův dům

Výsledky našich sociálních služeb v roce 2023

V roce 2023 se podstatné části rodin z azylového domu a tréninkových bytů podařilo zajistit stabilní bydlení....více článek ze dne: 26.03.2024 | Kolpingův dům

Poděkování a přání do roku 2024

Děkujeme vám všem, kteří jste v uplynulém roce podporovali naši činnost ve prospěch ohrožených rodin. Vážíme si finanční, materiální i duchovní podpory, kterou jsme obdrželi. Dárcům,...více článek ze dne: 02.01.2024 | Kolpingův dům

Mikuláš

Mikuláš naděloval v Kolpingově azylovém domě...více článek ze dne: 08.12.2023 | Kolpingův dům

Česko-německé setkání v Neratově

Každoroční partnerské setkání se uskutečnilo v počtu 20 v termínu 20.-22.10.2023...více článek ze dne: 08.12.2023 | Kolpingova rodina

NAŠI PRÁCI DOSUD PODPOŘILI:



ODKAZY:
http://www.kolping.cz
http://www.kolping.de

matky