Kolpingova rodina Praha 8 - nezisková organizace - je kolektivním členem Kolpingova díla ČR a Mezinárodního Kolpingova díla - katolického sociálního svazu. Svou činností usiluje o naplnění odkazu zakladatele Adolfa Kolpinga:

"Bolesti doby vám ukážou, co máte dělat"

10.nástupce Adolfa Kolpinga navštívil Kolpingův dům v Praze

10.03.2016 18:03 | Jana Zemanová
Duchovní správce Mezinárodního Kolpingova díla Otmar Dillenburg nás 4.3.2016 potěšil svou návštěvou azylového domu pro matky s dětmi.
 

Strávil s námi nejprve velmi příjemné dopoledne. Nejen jeho, ale i všechny české přítomné (jak matky s dětmi, tak i zaměstnance) pobavily a potěšily rozmanité zvídavé dotazy, které mu obyvatelky azylového domu kladly a které se vesměs vztahovaly k sociální práci, kterou Kolpingovo dílo v nejrůznějších zemích všude na světě vykonává. Nejvíc samozřejmě přítomné posluchačky zajímala pomoc matkám v těžké sociální situaci a tak se dozvěděly o mimořádně těžkém údělu svobodných matek v Indii, nebo kolik kilometrů putují africké ženy denně, aby zajistily rodině alespoň minimální množství vody.

 

Všechny nás zaujaly nejrůznější rituály, které musel náš host absolvovat při návštěvě Kolpingových rodin v Africe nebo v Jižní Americe, a co všechno musel při nich pozřít (např. teplou býčí krev nebo kvašený nápoj, jehož základ předžvýkaly místní stařeny). V současné době pomáhá Kolpingovo dílo ulehčit exil velkému množství uprchlíků v Evropě, řada Kolpingových domů jim otevřela dveře, aby zde nalezli dočasný domov.

 

Nakonec přijal náš duchovní správce pozvání  matek z azylového domu do jejich přechodných domácností. Navštívil všechny byty a na přání jednotlivých matek požehnal jim, jejich dětem i obydlí.

 

Navečer čekala členy Kolpingova díla ještě velká slavnost. Duchovní správce českého Kolpingova díla, arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka nás pozval do Svatováclavské kaple v katedrále na Pražském Hradě, kde pro nás spolu s Msgr. Otmarem Dillenburgem sloužil mši svatou. Byl to mimořádný zážitek, který  ještě dozníval při setkání v Arcibiskupském paláci, pro které připravilo skvělé občerstvení kuchařské učiliště Adolfa Kolpinga ze Žďáru nad Sázavou. Děkujeme všem!

 

 
Zpět na výpis novinek
logo

AKTUALITY:

Edo, zůstáváme vděčni!

Zemřel náš mnohaletý předseda...více článek ze dne: 16.08.2022 | Kolpingova rodina

Výsledky našich sociálních služeb v roce 2021

Podstatné části klientek azylového domu a tréninkových bytů se podařilo zajistit samostatné dlouhodobější bydlení....více článek ze dne: 16.08.2022 | Kolpingův dům

Podpora MČ Praha 8 a MČ Praha 7

Městská část Praha 8 a Městská část Praha 7 i v roce 2022 finančně podporují naši službu Krizová pomoc....více článek ze dne: 15.08.2022 | Kolpingův dům

Podpora Nadace člověk člověku

Nadace člověk člověku podporuje i v letošním roce naši činnost....více článek ze dne: 07.07.2022 | Kolpingův dům

Dodání humanitární pomoci na Ukrajinu

Děkujeme všem kdo se podíleli na druhé materiální sbírce na pomoc Ukrajině....více článek ze dne: 15.06.2022 | Kolpingova rodina, Kolpingův dům

Velikonoce v azylovém domě

Koledníci s pomlázkou zakončili v Kolpingově domě Velikonoční svátky...více článek ze dne: 22.04.2022 | Kolpingův dům

NAŠI PRÁCI DOSUD PODPOŘILI:ODKAZY:
http://www.kolping.cz
http://www.kolping.de

matky